Komunikat strony

02.07.2020

Interwencja MPWiK: brak zabezpieczenia placu budowy Muzeum Wojska Polskiego przyczyną zalania Wisłostrady

W związku z licznymi pytaniami od mieszkańców oraz mediów, informujemy, że przyczyną powstania zastoisk w tym rejonie miasta było zatkanie kanalizacji przez piach, który spłynął z budowy muzeum. MPWiK wezwało dyrekcję placówki do zadbania o odpowiednie zabezpieczenie placu budowy.

Zgodnie z ustaleniami służb Spółki, do zalania Wisłostrady, które miało miejsce po poniedziałkowych nawałnicach, 29.06.2020 r., doszło wskutek zatkania odwodnienia ulicy przez spływającą z budowy muzeum ziemię i piach.

Sytuację udało się opanować dzięki szybko i sprawnie podjętej interwencji pracowników MPWiK, którzy udrożnili zapchane wpusty. Umożliwiło to wodzie swobodne spłynięcie do kanalizacji.

Aby uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości, MPWiK wezwało dyrekcję muzeum do natychmiastowego zabezpieczenia placu budowy. Pismo w tej sprawie zostało wysłane w dniu 2.07.2020 r. Wcześniej służby miejskie interweniowały w tej sprawie u wykonawcy robót, ten jednak „nie poczuwa się do odpowiedzialności”.

Odpowiednie zabezpieczenie placu robót należy do wykonawcy tych prac. Niedopełnienie swoich obowiązków, może być, jak pokazał to przykład sytuacji, z jaką mieliśmy do czynienia w poniedziałek, 29.06.2020, katastrofalny dla miasta i mieszkańców. Tylko skuteczne działanie służb miejskich, uchroniło mieszkańców przed paraliżem Warszawy.

Pismo MPWiK do Dyrekcji Muzeum Wojska Polskiego TUTAJ

 

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a