Komunikat strony

20.01.2021

„Kącik Edukacji Ekologicznej”: start nowego cyklu filmowego

We wtorki naszym Facebooku i YouTube’ie będziemy pokazywać filmy, w których w przystępnej formie zaprezentujemy treści z zakresu ochrony środowiska, zagadnień związanych z recyklingiem czy oszczędzaniem energii. W roli prowadzących wystąpią znani z naszych poprzednich produkcji: Kamil Kurkierewicz i Tomasz Zapiec z Działu Promocji i Edukacji Ekologicznej.

Aby pobudzić Waszą kreatywność, a przy okazji zwiększyć świadomość ekologiczną, udowodnimy, że podczas porannej toalety, spaceru, wspólnego gotowania czy zabawy, eko-edukacja może trwać w najlepsze!

Zdajemy sobie sprawę, że odnawialne źródła energii czy życie w stylu „zero waste” nie są najłatwiejszymi tematami dla dzieci i młodzieży. Dlatego też mamy nadzieję, że nasz cykl będzie przyczynkiem do zrozumienia tematów trudnych i niekoniecznie kojarzących się z zabawą.

Udowodnimy, że puszka po kukurydzy będzie świetnym organizerem na kredki, a czas spędzony wspólnie na przyklejaniu ozdobnych karteczek i rozmowach toczących się w temacie niemarnowania jedzenia i segregacji odpadów – bezcenny! Nie zabraknie również ciekawych doświadczeń, które objaśnią prawa fizyki i zjawiska chemiczne w efektowny sposób.

W trakcie naszych wirtualnych spotkań edukacyjnych dowiecie się m.in. jak zrobić domowy kompostownik, jak przyrządzić własny płyn do czyszczenia armatury kuchennej, jak poprawnie odczytać stan wodomierza czy jak zbudować własny syfon?

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a