Komunikat strony

23.06.2020

MPWiK w liczbach

Pierwsze półrocze roku 2020 za nami. Nie zwalniamy tempa – systematycznie rozwijamy infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną, realizujemy kolejne inwestycje, poszerzamy zakres naszych działań. Wszystko po to, aby sprostać potrzebom dynamicznie rozwijającej się aglomeracji. 

350 mln litrów – tyle wynosi średnia dobowa ilość uzdatnianej wody, dostarczanej do 2,5 mln mieszkańców Warszawy, jest to wielkość odpowiadająca prawie 100 basenom olimpijskim. Z kolei średnio 526 mln litrów ścieków każdego dnia jest odbieranych i oczyszczanych z terenu stolicy i gmin ościennych.

Woda do kranów wszystkich mieszkańców naszej aglomeracji płynie rurami składającymi się na sieć, której łączna długość wynosi 4 386 km. Jest to długość odpowiadająca odległości między Islandią a Kazachstanem w linii prostej. Ścieki natomiast płyną siecią kanalizacyjną o łącznej długości 4 270 km.

Inwestujemy w sieci i ludzi

Sieć wodociągowa oraz kanalizacyjna każdego roku jest rozbudowywana lub modernizowana. Aktualny spis realizowanych zadań jest dostępny na stronie przedsiębiorstwa: https://www.mpwik.com.pl/view/aktualnie-realizowane-inwestycje

Rdzeń spółki stanowią również pracujący w niej ludzie. 2 272 – tyle osób zatrudnionych jest w strukturach MPWiK, w tym nasi laboranci. To oni stale sprawdzają jakość wody  - w ciągu roku wykonują  ponad 170 tys. analiz próbek.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a