Komunikat strony

23.06.2020

Pracujemy na bieżąco 24/7

W związku z deszczami nawalnymi, postawiliśmy w stan gotowości nasze brygady monitorujące infrastrukturę kanalizacyjną.

Zadaniem pracowników Spółki jest jak najszybsze dotarcie na miejsce powstawania zalewisk i udrożnianie wpustów deszczowych zatykanych przez naniesione liście, ziemię i nieczystości tak, by sieć kanalizacyjna mogła przyjąć spływającą wodę opadową.

Nasi pracownicy wspierają także działanie innych służb miejskich, m.in. na bieżąco monitorują stan wody w Wiśle oraz Potoku Służewieckim. Ekipy pogotowia kanalizacyjnego i innych jednostek pomagają w usuwaniu skutków podtopień, w każdym punkcie miasta, bez względu na to, czy są one związane z siecią kanalizacyjną MPWiK czy tą, która nie pozostaje w eksploatacji Spółki.  Dzięki ciągłemu monitoringowi i koordynacji prac z innymi służbami przewidujemy i minimalizujemy skutki deszczy nawalnych.

Zwracamy się z prośbą do kierowców - jeśli widzicie samochody MPWiK jadące na sygnale, prosimy, ustąpcie im miejsca. W ten sposób będziemy mogli jeszcze szybciej przystąpić do usuwania zalewiska lub podtopienia.

Jednocześnie prosimy mieszkańców o zgłaszanie wszystkich zaobserwowanych zalewisk lub podtopień. Zgłoszenia można dokonać pod bezpłatnym, czynnym całą dobę numerem telefonu 994 lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Spółki www.mpwik.com.pl. Informacje od mieszkańców są dla nas niezwykle cenne, gdyż pozwalają naszym służbom na podjęcie niezwłocznej interwencji.

Stołeczna sieć kanalizacyjna to rozbudowany system kanałów o łącznej długości ponad 4200 km.  W celu zapewnienia jego sprawnego funkcjonowania, nasi pracownicy prowadzą regularne czyszczenie wszystkich wpustów deszczowych (kratek odpływowych) pozostających w eksploatacji MPWiK – w ciągu roku wykonywanych jest ponad 30 tys. takich operacji - a także przewodów kanalizacyjnych za pomocą samochodów ciśnieniowo ssących.

Podejmujemy również długofalowe działania zmierzające do poprawy funkcjonowania sieci i zabezpieczenia jej przed negatywnymi skutkami zjawisk atmosferycznych. Jedną z naszych kluczowych inwestycji jest budowa centralnego systemu zarządzania siecią kanalizacji ogólnospławnej, co w istotny sposób przyczyni się do zmniejszenia występowania lokalnych zalewisk, natomiast nie wyeliminuje zjawiska zalewisk spowodowanych niedrożnością wpustów deszczowych. Przedsięwzięcie to jest realizowane w ramach projektu „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie”, współfinansowanego przez Unię Europejską.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a