Komunikat strony

23.10.2019

Awaria wodociągowa przy ul. Hawajskiej – wznowiono dostawy wody

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy,

zakończyliśmy prace związane w wymianą uszkodzonego przewodu wodociągowego, zlokalizowanego w ul. Hawajskiej. O godz. 7:20 przywrócono dostawy wody. Dziękujemy za cierpliwość oraz wyrozumiałość.

W dniu 22.10.2019 r. w późnych godzinach popołudniowych, w związku z pracami ziemnymi prowadzonymi w rejonie ul. Hawajskiej został uszkodzony przewód wodociągowy. Na miejsce niezwłocznie zostało wysłane pogotowie techniczne MPWiK, które wyłączyło uszkodzony wodociąg. Następnie, do jego naprawy przystąpił w godzinach nocnych wykonawca, który sam go wcześniej uszkodził. W tym celu na miejsce prac sprowadzono dodatkowe pompy do usunięcia nadmiaru wody oraz materiały niezbędne do wymiany odcinka. Ok. godz. 3:00, po dokopaniu się do uszkodzonego rurociągu, okazało się, że do wymiany jest ok. 4-metrowy fragment rury. Jego montaż zakończono ok. godz. 6:00 i wówczas, po sprawdzeniu sposobu wykonania prac, wykonawca zgłosił przewód do nawodnienia. Dostawy wody przywrócono o godz. 7:20.

Informujemy, że, aby awaria została usunięta jak najszybciej, prace przez cały czas były prowadzone są pod nadzorem służb MPWiK.

Aby zminimalizować uciążliwości związane ze wstrzymaniem dostaw wody, przy ul. Hawajskiej 3 i 6  podstawiono beczkowozy z wodą.

Przepraszamy Państwa za utrudnienia związane z prowadzonymi pracami oraz dziękujemy za wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Jednocześnie informujemy, że w ulicy Hawajskiej prowadzona jest wymiana ponad 750 metrowego odcinka wodociągu wraz z przyłączami – prace mają na celu zapewnienie niezakłóconych dostaw wysokiej jakości wody.  

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a